Účast v jednotlivých letech a postup do krajských kol
 
2007 -  Alfa klub Kutná Hora
I.kategorie 
6 soutěžících.
Postup do krajského kola v Kolíně:
Levá Magda
Hlaváček Josef
 
II.kategorie 
4 soutěžící.
Postup do krajského kola v Kolíně:
Slámová Jana
Čestné uznání: Štěpánková Zuzana
 
2008 - Alfa klub Kutná Hora
I.kategorie
20 soutěžících
Postup do krajského kola v Kolíně“
Kristýna Kravcivová
Magda Levá
Čestné uznání: Nella Škrabánková, Monika Doležalová, Petr Nekoranec                         
 
II.kategorie
4 soutěžící
Postup do krajského kola v Kolíně:
Ludmila Haladová
Čestné uznání: Barbora Petržilková, Josef Hlaváček 
 
III.kategorie
1 soutěžící
Postup do krajského kola v Kolíně:
Petr Štolba
 
2009 - Alfa klub Kutná Hora
I.kategorie
9 soutěžících
Postup do krajského kola v Kolíně:
Sedlák Jiří 
Nekoranec Petr                                     
Čestné uznání: Chraščová Veronika   
            
II.kategorie
16 soutěžících
Postup do krajského kola v Kolíně:
Snížková Eva                                       
Čestné uznání: Kravcivová Kristýna, Míčková Kristina, Levá Magda                                            
 
 
2010 - Kino Modrý kříž
I.kategorie
7 soutěžících
Postup do krajského kola v Kolíne:
Prchalová Barbora                     
Chraščová Veronika                   
Čestné uznání: Holý Ondřej                           
 
 
II.kategorie
6 soutěžících
Postup do krajského kola v Kolíne:
Snížková Eva                              
 
2011- kino Modrý kříž
I.kategorie
10 soutěžících
Postup do krajského kola v Kutné Hoře:
Nezbeda Vojtěch                    
Čestné uznání: Sloup Miroslav                        
Tichá Radka                            
 
II.kategorie
6 soutěžících
Postup do krajského kola v Kutné Hoře:
Holý Ondřej
Sedlák Jiří                               
Čestné uznání: Holoubková Nikola                 
 
2012 - kino Modrý kříž 
I.kategorie
6 soutěžících
Postup do krajského kola v Kutné Hoře
Buchtová Andrea
Hořčička Tomáš
 
II. kategorie
6 soutěžících
Prchalová Barbora
Nezbeda Vojtěch 
Sedlák Jiří
 
V průběhu let rozhodovala o postupujících do krajského kola porota střídavě ve složení:
Martina Delišová  
Herečka, v současné době hraje v Divadle Ungelt.
 
Zlata Houšková  
Knihovnice Národní knihovny ČR, vedoucí oddělení vzdělávání dospělých, laureátka WP.
 
Martina Longinová
Recitátorka a herečka, LDO ZUŠ Kolín, lektorka interpretace textu v Českém rozhlase Praha
 
Jana Machalíková
Recitátorka, pedagog DDM Praha – spoluzakladatelka České improvizační ligy, o.s., režisérka, pořadatelka a porotkyně recitačních soutěží v rámci Wolkerova Prostějova.
 
Eva Nováková
Dlouholetá pedagogická pracovnice v oblasti výuky českého jazyka a propagátorka recitace mládeže na ZŠ.
 
Regionální přehlídky se pravidelně účastní studenti GaSOŠPg Čáslav, VOŠ,SPŠ a JŠ KH a Gymnázia Jiřího Ortena KH. V dalších ročnících přibývají účastníci z dalších škol a učilišť jako je VOŠ, SPŠ a OA Čáslav, SOŠ a |SOU KH, SzeŠ Čáslav, CG sv.Voršily KH a ZUŠ Čáslav.
 
2013 – Spolkový dům
 
I. KATEGORIE    11 účastníků
Vojtěch Poživil                     ZUŠ Čáslav
Barbora Načeradská           CG.Sv.Voršily
 
Uznání poroty obdržela:
Radka Chudobová               ZUŠ Čáslav      ČU        
 
II.KATEGORIE      6 účastníků
Tereza Míčková                   ZUŠ Čáslav     
Vojtěcha Nezbeda                G a SOŠPg Čáslav 
 
Uznání poroty obdrželi:
Vendula Pechová                 SOŠ a SOUŘ KH      ČU
Vít Bartošic                          VOŠ, SPŠ a JŠ KH      ČU
 
III.KATEGORIE     1 účastník
Michal Smrkovský
 
Porota ve složení:
Nina Martinková - herečka, pedagožka, odborná asistentka na DAMU
Zuzana Trnková – členka divadelního spolku Tyl
Martina Longinová - recitátorka a herečka, lektorka uměleckého přednesu
 
 
Celkem 18 recitátorů ze ZUŠ Čáslav, Církevního Gymnázia sv. Voršily Kutná Hora, SOŠ a SOUŘ Kutná Hora, VOŠ a SPŠ Kutná Hora, G a SOŠPg Čáslav, VOŠ, SPŠ a OA Čáslav a SZeŠ Čáslav soutěžilo ve 3 kategoriích o postup do krajského kola. Program byl doplněn krátkou procházku po Kutné Hoře.
 
 
2014 - Sankturinovský dům
 
postup do krajského kola:
 
  • Vladimír Jiroudek         VOŠ,SPŠ a JŠ KH
  • Lucie Miřátská             G a SpgŠ Čáslav
  • Barbora Načeradská   CG KH
  • Petr Nohejl                   ZUŠ Čáslav
  • Josef Oliva                  SZeŠ Čáslav
  • Tereza Míčková          ZUŠ Čáslav

 

Porota ve složení:

Martina Longinová, Jana Machalíková, Nina Martínková-herečky a pedagožky v oboru dramatické výchovy a interpretace textu.

2015 - Sankturinovský dům

postup do krajského kola I. kategorie:

  • Roman Bechyně
  • Martina Sedláková
  • Lukáš Tuzar

čestné uznání bez postupu do krajského kola:

  • Adéla Ferecká
  • Kateřina Uřidilová

postup do krajského kola za II. kategorii

  • Barbora Načeradská
  • Kristýna Nováková
  • Josef Oliva

čestné uznání bez postupu:

  • Tereza Procházková
  • Zuzana Jirků
  • Hana Preislerová

 

2016 - Malá scéna Městského Tylova divadla

postup do krajského kola I. kategorie

  • Ingrid Tillmann
  • Kateřina Uřidilová

postup do krajského kola II. kategorie

  • Vojtěch Poživil
  • Martina Sedláková

čestné uznání bez postupu

  • Roman Bechyně
  • Adéla Ferfecká
  • Lucie Petrová

 Porota ve složení:

Martina Longinová, Martina Delišová herečky a pedagožky v oboru dramatické výchovy a interpretace textu, Vladimíra Bezdíčková dramaturgyně ČRo Vltava