Městská knihovna Kutná Hora

  • +420 327 512 079

 

Vážení čtenáři,

z důvodů více než jasných se nyní nepotkáváme, knihovna je uzavřena.  Ano, nastavený karanténní režim dopadá svými omezeními i na knihovnu. Prostor a vzájemné setkávání Vám nyní nabídnout prostě nemůžeme.

Je ale řada služeb a aktivit, které nabídnout umíme a o kterých si myslíme, že pro Vás i nás můžou být užitečné, i když se ještě nějakou dobu třeba nepotkáme osobně.

Možná už víte, že se na knihovnických šicích strojích (určených původně pro tvořivé dílny) šijí roušky, možná víte, že se na knihovnické 3D tiskárně tisknou ve spolupráci s iniciativou Aleše Monty Kernera díly pro obličejové štíty. Děkuji tady aktivitě kutnohorských knihovníků a jejich přátel,  Honzovi Krčmářovi obzvlášť.

Rozšířili jsme možnosti e-čtení. Na webu knihovny https://www.knihovna-kh.cz/sluzby/e-knihy/ e-čtení najdete, nově jsme zvedli limit pro půjčování e-knih na 5 titulů.  Sdílíme pro Vás i další možnosti e-čtení, včetně studijních materiálů. Monitorujeme a nabízíme také vstupy do různých on-line setkání, ať už jde diskuse s autory, přednášky, ale i přenosy z divadelních a jiných prostor. 

Připraveny jsou také nejrůznější kvízy, soutěže, hry, a to nejen pro děti, ale nýbrž i pro naše dospělé a dospělejší  J. Knihovníci také vytvořili několik virtuálních vycházek s překvapením, hrátek s pamětí, tipovaček.

Jak my se těšíme, až budeme předávat drobné i větší ceny za správné luštění, kvízování, šifrování, to si ani neumíte představit!

Nevím bohužel v tuhle chvíli, kdy budu moci dát pokyn k otevření kamenné knihovny a poboček.

A tak připomínám, že na mobilech knihovny (najdete na https://www.knihovna-kh.cz/o-knihovne/kontakty-2/nas-tym/  ) – můj např.  737 243 826,  jsme pro Vás od pondělí do pátku, e-maily i FB jsou k dispozici taktéž průběžně. Pište, volejte, nemusí to být jen dotazy k fungování knihovny, můžeme také poradit, kde co najít a nebo si prostě jen popovídat.

Sledujte www.knihovna-kh.czhttps://www.facebook.com/M%C4%9Bstsk%C3%A1-knihovna-Kutn%C3%A1-Hora-138860093025/

Vážení čtenáři, přeji Vám i všem svým kolegům, ať jsme zdraví, ať neztrácíme dobrou náladu a ať je knihovna stále tím místem, kde se rádi potkáváme. I když teď nějakou dobu pouze virtuálně.

Srdečně

Gabriela Jarkulišová, ředitelka Městské knihovny v Kutné Hoře