• Co se děje ve Čtenářském KLUBU?

V KLUBU si čteme, hodně si povídáme, hrajeme si, někdy kreslíme, někdy hledáme. Společně se vypravujeme do oblíbených příběhů, některé nově vytváříme. Poznáváme nové knížky, učíme se pracovat s texty, občas si i zadivadelničíme. Doporučujeme si navzájem, co nás bavilo a co může bavit ostatní..

• Info pro rodiče:

Cílem KLUBU je ovlivňovat děti v jejich vztahu ke knihám a čtení. Intenzivní slovní komunikace, čtení a předčítání vede k lepší gramotnosti, větší představivosti i bohatší slovní zásobě. Dětí, které čtou, se více vyhýbají eventuálním problémům s vnímáním a chápáním mluveného slova, nemají většinou problémy s vyjadřováním, které může způsobovat nahrazování slovní komunikace komunikací vizuální (obrázky, filmy, televize, tablety…). Pracujeme metodou RWCT (Čtením a psaním ke kritickému myšlení).

• Jak často a kde se scházíme?

Scházíme se vždycky druhý čtvrtek v měsíci v Klubíku v prvním patře knihovny. Není třeba se hlásit, můžeš přijít kdykoliv.

• Vstupné?

Nic se neplatí!

• Na koho se obrátit, když chci hrát?

Na Danu Dostálovou, Zdenku Bartošovou nebo Nikolu Davidovou.

Nikola Davidová

davidova@knihovna-kh.cz