Program na měsíc květen

S knihovnou bez obalu a pod obaly / setkání čtenářů a knihovníků kutnohorské knihovny, které snad už konečně vyjde /

V případě, že epidemiologická situace bude stále nepříznivá, akce označené proběhnou on-line formou.

4.5. / 15:00 /přednáška proběhne on-line formou/

KNIHA JAKO LÉK

Biblioterapie, řízené čtení a jeho přínos. Novinky ve fondu kutnohorské knihovny, oceněné knihy a doporučenou četbu představí Jitka Dušková a Martina Bičíková.

11.5. / 15:00

DĚTSKÝ SVĚT V KNIHOVNĚ

Co všechno máme a umíme v dětském oddělení. didaktické pomůcky, tematické kufříky, informační lekce, projekty Bookstart a Noc s Andersenem a mnohé další představí Nikola Davidová a Dana Dostálová.

14.5. / 17:00

VEČER  LITERATURY        setkání zrušeno!

Setkání s našimi a vašimi oblíbenými knížkami. Přijďte nám přečíst ukázku z knihy vašeho srdce nebo si jen poslechněte, co se líbí ostatním. Improvizovaná náhrada květnové Noci literatury, která se v letošním roce přesouvá na září.

18.5. / 15:00

JAK SE KLUBE NÁMĚŤ přeloženo na 8.6. / 17:00

Prezentace plánů a fotografií z probíhající rekonstrukce nové knihovny. Prezentovat bude Mgr. Gabriela Jarkulišová a Ing. Jiří Janál.

22.5. / 10:00

„TEN VERŠ SI TIŠE ŘÍKÁM“

Krajská přehlídka uměleckého přednesu v rámci Wolkerova Prostějova, která se již tradičně uskuteční na Malé scéně Tylova divadla.

25.5. / 15:00

HRÁTKY S PAMĚTÍ

Rébusy, kvízy a hádanky, které provětrají vaše mozkové závity. Odpoledne pro všechny generace s trenérkou pamětí Dášou Strbíkovou.

Celý měsíc vystavujeme fotografie z archivu J. Procházky.