BOOKSTART, aneb S knížkou do života

Zveme rodiče s dětmi právě narozenými a dále s dětmi až po dobu předškolního věku k pravidelnému setkávání.  Připraven je pro Vás útulný prostor, dárkový balíček (knížka pro děťátko, audiokniha, speciálně vydaná metodická publikace pro počáteční čtení rodičů s dětmi, seznamy doporučené literatury pro předškolní děti, průkazka do knihovny)  a řada aktivit určená k tomu, aby právě Vaše děťátko mělo ten nejlepší start do života.

Proč ?

Dětští psychologové a neurologové, pedagogové i logopedi stále častěji zdůrazňují, že intenzivní slovní komunikace a čtení (předčítání) dětem již od kojeneckého věku vede u nich později k lepší gramotnosti a větší představivosti i bohatší slovní zásobě. Pokud se tedy s dětmi hodně mluví a čte již v průběhu prvních tří let jejich života, kdy se jejich řečové centrum intenzivně rozvíjí, děti dříve mluví, čtou i píší, jsou lepšími čtenáři a později i studenty.

Více o projektu na www.sknizkoudozivota.cz

Zdenka Rytinová

Mgr. Zdenka Bartošová