Knihovna Kutná Hora

Tak trochu jiná noc s literaturou

13. 5. 2022 / 18:00

Knihovna Kutná Hora pořádá 13. 5. 2022 TAK TROCHU JINOU NOC S LITERATUROU

Tak v čem je to letos „tak trochu jiné“?  Tak především formátem –  tradiční Noc literatury má svá pravidla, vzniká ve spolupráci s Českými centry. Stejné texty napříč republikou, stejný vizuál a hlavně v předvečer veletrhu Svět knihy. Pandemie však způsobila posun veletrhu a tím i Noci literatury do podzimních měsíců.

Otevření nové budovy kutnohorské knihovny vyšlo ale na květen a nám bylo líto, že nemůžeme zahájit kulturní program v nové knihovně touhle akcí. A tak nás napadlo připravit tak trochu jinou noc. Noc s literaturou, kdy pozveme naše nejmilejší čtoucí z minulých ročníků a poprosíme je, aby přivezli své oblíbené texty. A ty se pak budou číst nikoliv na různých místech města, ale na různých místech v nové knihovně.

Dál to znáte. Číst se bude v pravidelných půlhodinových intervalech, k dispozici budou návštěvníkům opět podpisové karty i sklenky s vínem. A to není vše! Bonusem pro návštěvníky tohoto večera bude prohlídka míst, kam se běžný návštěvník nedostane – třeba do suterénních prostor nebo zázemí knihovníků.

A teď to největší lákadlo. Koho jsme pozvali? Přijďte si poslechnout, co baví číst Milenu Steinmasslovou, Stáňu Jachnickou, Vaška Jílka a Marka Němce. V pátek 13. 5. 2022 od 18.00. Na Náměti!