Výstava fotografií RNDr. Ivo Šance, Csc.

20. 5. – 15. 6.

Do světa za ptačí nádherou

Výstava amatérských fotografií ptáků z cest a výletů autora po Evropě, do Latinské Ameriky i do Jižní Afriky, kam Ivo Šanc jezdí jako průvodce cestovní kanceláře. Výstava navazuje na loňskou výstavu fotografií ptáků z Kutnohorska. Součástí výstavy je i velké množství snímků promítaných na velkorozměrovou obrazovku. Zahraniční cesty autora nebyly (zatím) výhradně zaměřeny na fotografování ptáků. Spíše se jednalo o poznávací cesty s přáteli za památkami a dalšími zajímavostmi. Fotografie ptáků (zatím) byly něčím navíc. Země jako Kolumbie, Chile nebo Panama jsou pro ornitology doslova rájem. V Evropě jsou takovým rájem třeba pobřežní oblasti Skandinávie. Výstava nabízí výběr fotografií ptáků z těchto zemí. Většinou se jedná o ptáky, se kterými je možné běžně se v těchto zemích potkat. Za každým snímkem lze tušit zajímavý, často i dobrodružný příběh.

Vernisáž výstavy proběhne v kutnohorské knihovně 20. května v 17 hodin.